Posted on

ده مزیت پرینت سه بعدی

ده مزیت پرینت سه بعدی

 wax فیلامنت

دوستان ما در فن آوری های برجسته در حال انجام کارهای عالی برای توسعه محصولات هستند و یک وبلاگ پر از اطلاعات مفید دارند. یکی از آخرین تحقیقات انها در توسعه محصول تاثیر پرینت سه بعدی بر روی نمونه سازی سریع است. آنها با هم ۱۰ مورد از بزرگترین مزایای پرینت سه بعدی را برای به اشتراک گذاشتن با مخاطب گرد اورده اند. که عبارتند از:

 

  1. نبض بازار: پرینت سه بعدی به ایده ها اجازه می دهد تا سریع تر از همیشه توسعه یابند. پرینتر های سه بعدی در حال حاضر قادر به چاپ ایده هایی هستند که در همان روز طراحی شده است و فرآیند توسعه را از آنچه ممکن است ماه ها ادامه داشته باشد تا چند روز بهبود می بخشند تا شرکت ها یک قدم جلوتر از رقابت باقی بمانند.

 

  1. پس انداز پول: ابزار و محصولات مدلسازی قالبهای تزریق نیازمند سرمایه گذاری های کلان است. فرایند پرینت سه بعدی امکان تولید ابزار و قطعاتی را در خلال تولیدات انبوه و البته با سرعتی کمتر از دستگاه های سنتی و قدیمی فراهم می اورد.

 

  1. کاهش ریسک: قبل از سرمایه گذاری در یک ابزار ریخته گری گرانبها، می توانید صحت و دقت محصول را با پرینت سه بعدی یک قطعه پلاستیکی بررسی نمود و طراحی را تصحیح کرد و سپس روند تولید را ادامه داد. چاپ یک نمونه اولیه اطمینان را قبل از سرمایه گذاری های بزرگ افزایش می دهد. پرینت سه بعدی یک نمونه آزمایشی بسیار ارزانتر است و این امکان را می دهد تا قالب موجود را دوباره طراحی کرد و یا تغییر داد.
  2. شفاف سازی ارتباطات: توضیح محصولی که شما قصد ارائه آن را دارید، اغلب اشتباه تفسیر می شود؛ زیرا شما سازه مورد نظر را تخیل می کنید. یک تصویر مفهومی از محصول بهتر از توصیف است. زیرا ارزش ۱۰۰۰ کلمه را دارد، اما در دست گرفتن یک محصول تمام خطوط ارتباطی را شفاف می کند. در دست داشتن محصول عینی یا حداقل یک نمایش بسیار نزدیک به محصول جای هیچگونه ابهامی را باقی نمیگذارد.

 

  1. بازخورد: به وسیله یک مدل شما می توانید بازار فروش محصول را به وسیله پرده برداری کردن از ان دریک نمایشگاه تجاری تست کنید و ان را به سرمایه گذاران و خریداران نشان دهید و یا ارزش سرمایه را با پیش فروش بالا ببرید. جذب مشتریانی که به محصول پاسخ مثبت می دهند ان هم قبل از تولید نهایی محصول راهی بسیار ارزشمند برای بررسی پتانسیل فروش محصول است.

 

  1. لمس کردن: یکی از چیزهایی که نمی توان از یک عکس یا نمونه اولیه مجازی بر روی صفحه نمایش کامپیوتر گرفت، لمس چیزی است که در دست شما احساس می شود. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که ارگونومی و تناسب یک محصول صحیح است، باید آن را در دست بگیرید، از آن استفاده کنید و آن را آزمایش کنید.

 

  1. شخصی سازی: با تولید انبوه استاندارد، تمام قطعاتی که از خط مونتاژ یا از قالب خارج می شوند به یک شکل درمی آیند. با چاپ سه بعدی می توان یک بخش را به صورت منحصر به فرد و متناسب با نیازهای خود شخصی سازی، سفارشی سازی و تنظیم کرد. پرینت سه بعدی این امکان را برای تولید لوازم سفارشی در صنایع پزشکی و دندانپزشکی فراهم می کند و به افراد مختلف در جهان مد و جواهرات نیز کمک می کند.
  2. ساختن تصورات: در دنیای هنر و طراحی دیجیتال مدرن ، امکانات نه تنها شتاب دهنده اند بلکه محدودیتها را نیز برطرف می کنند .در حال حاضر می توان هر چیزی را  که تصور می کنید پس از ایجاد طرح مجازی ان، توسط پرینتر سه بعدی بسازید. در یک زمان نسبتا کوتاه، یک ایده، مفهوم، رویا یا اختراع می تواند از یک فکر ساده به یک بخش تولیدی تبدیل شود.

 

  1. حفره های چهارگوش: محدودیت ماشینهای استاندارد ان است که برای تولید یک محصول برای همیشه طراحی شده اند. با پیشرفت در افزایش تولیدات، در حال حاضر امکانات بی پایان هستند. اشکال هندسی که از لحاظ تاریخی ساخت انها مشکل و یا غیر ممکن بود ؛ مانند سوراخ هایی که جهت را تغییر می دهند، برامدگی های غیر واقعی، یا حفره های داخلی مربع، در حال حاضر امکان پذیر است و در واقع ساختن آن ساده است.
  • شکست سریع و اسان: پرینت سه بعدی قادر به تست سریع ایده ها و کشف آنچیزهایی است که در عمل جواب نمی دهد و منجر به تسریع در کشف راه حلی ایده آل می شود. چاپ سه بعدی اجازه می دهد تا یک طراح محصول در مراحل اولیه که به نسبت مقرون به صرفه است، از موانع عبور کند و محصولی بهتر و با هزینه کمترتولید کند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *